Wspomnienie o śp. Joli z Konstancina – Jeziornej

W dniu 19 czerwca br. około godziny 14 odeszła w wieku 95 l. pani Jolanta Surgowt Wakan z Konstancina-Jeaziornej. Znana tak wielu, barwna postać naszego Zjednoczenia. Aktywna uczestniczka i recenzentka Sympozjów Instytutu Pallottiego. Zachęcamy do przeczytania wspomnienia jakie o  pani Joli nadesłała Wspólnota Baranka Bożego z Gdańska.

 

WSPOMNIENIE:

Będzie nam brakowało aktywnej i pięknej postaci jaką była Pani Jola.

Z wielkim sentymentem wspominamy:

Pani Jola, Jola … darzyliśmy się wzajemnie szczególną sympatią! Jola od wielu lat bardzo lubiła naszą wspólnotę, jak mówiła „mój Gdańsk”.

Zawsze na nas czekała i z uśmiechem witała.

Podczas ostatniego Sympozjum Instytutu Pallottiego miała piękne wejście. Myśleliśmy, że jest chora i nie będzie uczestniczyła w spotkaniu a tu zaskoczyła wszystkich.

Burza oklasków na przywitanie, to było wejście !

Obraz na długo pozostanie w naszej pamięci.

Dużo rozmawiałyśmy, umawiałyśmy się na jesienne Sympozjum, chociaż jako osoba mocno stąpająca po ziemi oddawała swój czas i życie Panu Bogu.

Trudne są rozstania. Nie ma znaczenia ile ma się lat i czy jest się przygotowanym na ten moment.

Jolu będzie nam Ciebie bardzo brakowało!

Twojej pogody ducha i komentarzy po konferencjach. Ale takie jest życie. Tu na ziemi jesteśmy tylko pielgrzymami. Ty jesteś już po drugiej stronie w tym dobrym świecie.

Wstawiaj się za nami u naszego Ojca, a my pamiętamy o Tobie w modlitwie.

W czwartek tj.25 czerwca o godz. 15.00 w kaplicy Zmartwychwstania Pańskiego w Centrum Opieki Wytchnieniowej przy Hospicjum ks. E. Dutkiewicza zostanie odprawiona Msza św. w intencji śp. Joli.

 

Spoczywaj w pokoju!

Jola ze wspólnotą ZAK Baranka Bożego przy Hospicjum ks. E. Dutkiewicza w Gdańsku